RET (Rusya), Udokan GMK Teknoloji Kompleksi inşaatının baş yüklenicisi oldu 

Fotoğraflar

Baykal Madencilik Şirketi (BGK), Udokan GMK (GMK – Madencilik ve Metalürji Fabrikası) tesisinin yapımı için Rönesans Endüstri Tesisleri (Rusya) ile bir inşaat sözleşmesini imzaladı. İnşaatın ilk aşaması, yılda 12,0 milyon ton cevher.


RET Rusya, zenginleştirme tesisi, hidrometalurji tesisi, kırma ve konveyör kompleksi de dahil olmak üzere teknolojik bir kompleks inşa edecek.

Ek olarak, yüklenici bu tesisler için ekipman ve malzeme temini, teknolojik ekipmanın montajı, bireysel test ve devreye alma işlemlerini sağlayacaktır.


İnşaat ve montaj işlerinin 2022 yılında tamamlanması planlanıyor.

Baykal Madencilik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Valery Kazikaev’in belirttiği gibi “RET (Rusya), Nisan 2019’da hazırlık çalışmalarına başlamış, ekipmanların ve önemli sayıda personelin şantiyeye mobilizasyonu gerçekleştirmiştir ve Şirket, Eylül ayı başından itibaren teknolojik kompleksin yapımını tamamen başlatacaktır.”

BGK daha önce, madencilik, işleme, metalürji ve kimya endüstrilerinde teknoloji lideri olan Outotec Şirketi ile teknolojik ekipman tedariki üzerine bir anlaşma imzalamıştı.


DİĞER HABERLER