“RET, “Kazzink” ile birlikte Gelişmiş Uluslararası Metodolojileri uygulayacak

Fotoğraflar

“KazZink”, “Glencore Technology” ve “Rönesans Endüstri Tesisleri” şirketleri arasında devam etmekte olan işbirliği kapsamında, “RET”, Yüklenicinin, bakır, çinko ve gümüş içeren 60.000 – 70.000 ton konsantre üretimi konusundaki “Gidropolimer” Hidrometalurji Projesine erken dahil edilmesine ilişkin bir sözleşme imzaladı (Ridder HPM Project Contractor’s Early Involvement ).

“Gidropolimer” Projesi kapsamında, “RET”, “KazTsink” ile birlikte, IACEE standartlarına uygun olarak uygun projeyi geliştirmek ve sermaye maliyetlerini hesaplamak için gelişmiş uluslararası metodolojileri uygulayacak.

Bu çalışma çerçevesinde, Ust-Kamenogorsk’ta tasarım çözümlerini ve proje maliyetlerini optimize etmek için bir seminer düzenlendi (Value Engineering Workshop).

Müşterinin, “Glencore Technology” ve “RET” nin temsilcilerinin yanı sıra tasarım enstitüleri ve “RET” – “KazNIItech”, “Kazgiprootsvetmet”, “Khimprom Engineering” ortakları da yer aldılar.

İki günlük seminer çalışması sonucunda 3D B/M modeli şeklinde gerçekleştirilen tasarım çözümleri detaylı bir şekilde tartışıldı ve en uygun kararlar alındı.


DİĞER HABERLER